Czym jest inteligentny dom?

image

Na pewno zauważyłeś, że od jakiegoś czasu jest dość dużo mówione o ekologii i dbaniu o środowisko naturalne. Widzimy przeróżne kataklizmy, powodzie, trzęsienia ziemi, powodzie i ogromne ilości smogu. Wynikiem takiego stanu jest spalanie węgla, spaliny samochodowe i wszystkie gazy zanieczyszczające powietrze. Dlatego też powstaje coraz więcej nowych technologii, które mają chronić naszą Matkę Naturę przynajmniej częściowo przed upadkiem całkowitym.
Dlatego też powstały takie technologie jak inteligentne domy. Co w tym ekologicznego? Przede wszystkim to, że kilka paneli jest ograniczonych do jednego, który steruje wszystkim. Marnujemy dzięki temu mniej prądu i nie wykorzystujemy kolejnych urządzeń. W takim domu jest także oszczędzana energia, gdyż system sam dopasowuje nam natężenie światła do warunków panujących na zewnątrz, a niektóre wyłączają światło jeśli nie ma nikogo w pokoju dłuższy czas. Zobaczmy więc, czym konkretnie jest inteligentny dom i dlaczego zdecydowano się na taki system.

Na czym polega inteligencja domów?

Przede wszystkim należy zastanowić się, na czym w ogóle inteligencja domów polega. Dotychczas, wszelkie instalacje, które sterowały roletami, oświetleniem, ogrzewaniem i innymi sprzętami działały samodzielnie oraz niezależnie. Z racji, że chcieliśmy sobie ułatwić maksymalnie życie, gdyż ta tradycyjna była zbyt skomplikowana i wymagała wysiłku szczególnie w domach, gdzie sprzętów było dużo. Aby ten problem rozwiązać, stworzono instalację inteligentną. Co więcej, zapewnia ona znacznie więcej bezpieczeństwa. Tak więc wszelkie sprzęty w domu, które wcześniej były osób no, teraz się integrują i współpracują ze sobą, aby służyły domownikom jeszcze lepiej.
 

Integracja instalacji

Inteligentny jest po prostu wyposażony w system, który integruje wszystkie domowe instalacje w taki sposób, aby możne było nimi sterować przy pomocy jednego przycisku, pilota, komputera lub Internetu. Dzięki wykorzystaniu w domach tego rodzaju instalacji oszczędzana jest energia, zwiększone bezpieczeństwo domu oraz jego mieszkańców, większy komfort użytkowania dużej ilości instalacji, a także wzrost estetyki, gdyż ładniej wygląda jeden panel niż kilka. Takie systemu na początku stosowane były w biurowcach, gdzie priorytetem było oszczędzanie energii. Od około 20 lat, system wykorzystywany jest już w domach rodzinnych.