Co to jest stół interaktywny i jak działa?

image

Jesteś fanem technologii? Jeśli tak, to urodziłeś się w doskonałych czasach. Masz bowiem możliwość widzieć rozkwit wszelkich nowości, o których starsze pokolenie mogło tylko pomarzyć. Oczywiści, te następne pokolenia będą jeszcze bardziej w tej kwestii zaawansowane, ponieważ wszystko będzie toczyć się jeszcze szybciej. Na razie jednak ciężko nadążyć za tym, co dzieje się w naszych czasach. Aby być na bieżąco, trzeba ciągle śledzić wszelkie zmiany. Nie jest to jednak łatwe, gdyż w grę wchodzi tutaj cały świat.
Ostatnio, ogromie popularne są dotykowe ekrany. Spotykamy je dosłownie wszędzie. Nawet jeśli chcielibyśmy ich uniknąć, to i tak „dopadną” nas w sklepie, w bibliotece, podczas wybierania pieniędzy z bankomatu, w szkole i w wielu innych miejscach. Wszędzie tam, gdzie kiedyś były klawisze są teraz dotykowe ekrany. Nawet w miejscach, gdzie teoretycznie nie da się ich zamontować, producenci sobie poradzili. Bardzo popularne staja się ściany interaktywne. Dołączają do nich także stoły, które pojawiają się coraz większej ilości miejsca od pracy po restauracje i przedszkola.


Stół interaktywny, czyli ogromny panel dotykowy

Działanie stołu interaktywnego nie jest niczym nowym. Jet to po prostu bardzo duży ekran dotykowy. Za jego pomocą wyświetlać możemy wszelkie aplikacje i dane. Nie działają jednak one tak samo jak ekrany w telefonach dotykowych. Stół interaktywny jest nastawiony na konkretne funkcje oraz scenariusze, które dopasowane są do potrzeb klienta oraz przygotowane konkretnie pod określone wydarzenie. Ekrany w stołach interaktywnych podobnie jak w przypadku telefonów funkcjonują na zasadzie multitouch. Dzięki temu znacznie łatwiej jest nam przeglądać wszelkiego rodzaju plany, mapy i inne. Stoły interaktywne pojawiły się już w roku 2007, ale od tego czasu przeszły dość sporo zmian. Umożliwiają one już nie tylko wyświetlanie określonych scenariuszy, ale także obrabiane danych multimedialnych czy prezentację np. nowych produktów.


Wydarzenia a stół interaktywny

Integracja organizowanych wydarzeń ze stołami interaktywnymi przybiera różne formy. Stół taki może służyć jako element miejsca spotkania w przypadku konferencji czy targów. Dzięki niemu odwiedzający mają możliwość łatwiejszego przeglądania sporych ilości planów wydarzenia, map i podobnych rzeczy związanych z wydarzeniem.