Łomianki – skąd brać rośliny za darmo? Oto idealna, sprawdzona propozycja!

image

​Nie każdy może pozwolić sobie na zakup takie ilości roślin, na jaką ma ochotę. Zwłaszcza jeżeli są to rośliny i kwiaty mniej typowe i popularne, ich ceny mogą wynosić nawet kilkaset złotych za sztukę. Czy jest jednak opcja na to, by móc brać rośliny i kwiaty za darmo?

Zdecydowanie tak, opcją taką są punkty adopcji roślin. To miejsca, w których pozostawiane są rośliny, których inne osoby nie chcą lub nie mogą już dłużej posiadać. Odbiór kwiatów z takich miejsc jest zupełnie darmowy, i obecnie to jednak z najpopularniejszych opcji na zdobywanie kwiatów po prostu za darmo.

Jeden z punktów adopcji roślin znajduje się w podwarszawskim centrum handlowym, w Galerii Łomianki. Jest on obecny we Współdzielni, miejscu wydzielonym przez centrum handlowe lokalnej społeczność, by miała miejsca do działania, wykładów, warsztatów czy prowadzenia działalności charytatywnej.

W punkcie adopcji roślin regularnie czekają wspaniała kwiaty i rośliny, które czekają na swoje nowe domy.

Poszukiwania na Facebook

Jeżeli w okolicy naszego miejsca zamieszkania nie znajduje się żaden punkt adopcji roślin, warto poszukać okolicznych grup na portalu Facebook, które zajmują się wymianą roślin między ich użytkownikami. Grupy takie popularne są w dużych miastach, jednak istnieje opcja, by powstały również w Twojej. Jeżeli jej nie ma – nie bój sam się jej założyć!

W przypadku grup konieczne będzie ustalanie terminów czy wpuszczanie kogoś do swojego domu, co nie każdemu odpowiada. Jest to jednak skuteczna opcja na wymianę, oddawanie czy przygarnianie kwiatów, a wiele osób ogłasza się w takich grupach. Jeżeli jednak chcemy całość załatwić naprawdę szybko i sprawnie, warto poszukać punktów adopcji roślin w swojej okolicy, które mogą być organizowane np. przez domy kultury czy innego, podobne instytucje.