Nowoczesna aranżacja oświetlenia wnętrz

image

Oświetlenie w domach już dawno przestało pełnić wyłącznie użytkową funkcję. Dziś światło nie tylko rozjaśnia mrok – jest również dekoracją i jednym z kluczowych elementów, definiujących styl architektoniczny.

Biorąc pod uwagę tak ważne zadania, jakie mają do spełnienia klosze, techniczne lampy, plafony oraz pozostałe artykuły oświetleniowe, do ich wyboru warto podejść z najwyższą starannością. Podpowiadamy, jak dzięki odpowiednio dobranym rozwiązaniom stworzyć nowoczesną aranżację wnętrza.

Oświetlenie domu w stylu skandynawskim

Miłośnicy nowoczesnych wystrojów często sięgają po styl skandynawski, charakteryzujący się prostotą oraz jasnymi barwami. Dobrze dobrane światło pozwoli stworzyć unikatowy efekt. W przypadku lamp wiszących warto sięgnąć po delikatny klosz i bazę z drewna, które stanowi bardzo ważny element tego stylu.

We wnętrzach skandynawskich doskonale sprawdzą się również klasyczne oraz nowoczesne kinkiety, które doświetlą pomieszczenie. Świetnym rozwiązaniem będą również plafony sufitowe, stylizowane na techniczne lampy. Jednak najbardziej charakterystycznym dla tego rodzaju aranżacji rozwiązaniem jest stojąca lampa podłogowa, bez której trudno wyobrazić sobie dom urządzony po skandynawsku.

Jakie światło do wnętrz w stylu loftowym/industrialnym?

Styl loftowy, często zwany industrialnym, nawiązuje do wnętrz poprzemysłowych i starych fabryk, dlatego królują w nim przede wszystkim: beton, cegła, szkło oraz metal. Wnętrza są duże, wysokie i otwarte. Do oświetlania pomieszczeń doskonale nadają się m.in. techniczne lampy Shilo, wyróżniające się prostą, jednak niezwykle ciekawą konstrukcją. Loftowe kuchnie oraz salony to miejsca, w których warto sięgnąć po 1-, 3- oraz 5-płomienne lampy industrialne, które dobrze oświetlają pomieszczenia, jednocześnie podkreślając ich surowy, nieco ascetyczny styl.

Wybór lamp do minimalistycznych aranżacji

Kolejnym, często wybieranym przez fanów nowoczesnych wnętrz typem wystroju jest styl minimalistyczny. Jak sama nazwa wskazuje, jego dominującą cechą jest oszczędna forma. Ograniczone do minimum dekoracje charakteryzują prosta konstrukcja oraz brak efektownych zdobień. Przykładem ozdoby charakterystycznej dla wnętrz minimalistycznych może być np. lampka nocna lub biurkowa. Podobnie jak lampy wiszące czy ścienne kinkiety, powinna ona odznaczać się dyskretną konstrukcją i dobrze komponować się z pozostałymi elementami aranżacji. Warto sięgać po lampy łączące szkło oraz chromowany metal, pamiętając o zachowaniu stonowanego charakteru całego wystroju.

Lampy techniczne Shilo – idealne do współczesnych aranżacji

W poszukiwaniu idealnego oświetlenia nowoczesnych wnętrz warto sięgnąć po techniczne lampy Shilo, cieszące się na polskim rynku coraz większą popularnością. Marka dostarcza szeroką gamę systemów oświetleniowych, doskonale pasujących do pomieszczeń loftowych, industrialnych, skandynawskich, minimalistycznych czy wnętrz rustykalnych. Jednocześnie szeroki wybór lamp technicznych Shilo pozwala znaleźć również wysokiej klasy oświetlenie do biura, sklepu oraz dowolnego, innego pomieszczenia. Bogatą ofertę lamp tego renomowanego producenta znajdziesz w naszym sklepie internetowym.