Planujesz odwiedzić salon drzwi w Katowicach? Sprawdź, który wybrać

image

​Salony drzwi i podłóg to miejsca stworzone dla osób, którym nie jest wszystko jedno, jakie elementy wykończeniowe zastosują w swoich domach i mieszkaniach. Jeśli cenisz sobie indywidualne wzornictwo, efektowny styl, dobrą jakość wykonania oraz fachowe doradztwo, to zamiast do marketu budowlanego wybierz się właśnie do polecanego salonu drzwi w Katowicach. Pytanie tylko, który salon warto odwiedzić w pierwszej kolejności? Po kilka wskazówek zapraszamy do naszego artykułu.

Zwróć uwagę na obszerność oferty

Na dobry początek radzimy zajrzeć na strony internetowe kilku wstępnie wybranych salonów drzwi w Katowicach i sprawdzić, co właściwie znajduje się w ich ofercie. Niektóre salony skupiają się na prezentowaniu produktów tylko kilku wybranych producentów, co oczywiście ogranicza pole wyboru.

Kolejną kwestią jest to, czy w danym salonie są dostępne zarówno drzwi wewnętrzne, jak i drzwi zewnętrzne oraz tzw. wewnątrzklatkowe, czyli wejściowe. Jest to ważny aspekt z punktu widzenia osób, które są na etapie wykańczania domu czy mieszkania i potrzebują różnych rodzajów drzwi oraz chcą je kupić w jednym miejscu.

Dodatkowo warto sprawdzić, czy w salonie poza drzwiami znajdziemy również inne materiały wykończeniowe. Zwykle będą to okładziny podłogowe, zarówno panele laminowane i winylowe, jak i podłogi drewniane.

Rada

Dobry salon drzwi dba o efektowną ekspozycję produktów, które powinny być łatwo dostępne dla klientów, z możliwością ich dotknięcia, sprawdzenia faktury, jakości wykonania czy komfortu użytkowania.

Profesjonalne doradztwo

Dobrym powodem, dla którego warto odwiedzić salon drzwi i podłóg w Katowicach zamiast typowego marketu budowlanego, jest to, że na miejscu mamy możliwość skorzystania z fachowego doradztwa osób, które naprawdę mają głęboką wiedzę na temat oferowanych produktów. W marketach różnie z tym bywa.

Sprzedawcy salonów drzwi mogą nie tylko zaprezentować dostępne produkty, ale także podpowiedzieć klientowi wybór odpowiedniej stolarki, uwzględniając jego oczekiwania estetyczne, funkcjonalne oraz biorąc pod uwagę różnego rodzaju aspekty techniczne – w przypadku drzwi zewnętrznych będzie to np. przenikalność cieplna, czyli jeden z najważniejszych parametrów, który ma bezpośredni wpływ na koszty ogrzewania domu oraz komfort termiczny mieszkańców.

Wybierając salon drzwi i podłóg w Katowicach upewnij się więc, że rzeczywiście masz do czynienia z miejscem, w którym można oczekiwać profesjonalnej obsługi i specjalistycznego doradztwa. Będzie o tym świadczyć m.in. długa obecność danego salonu na lokalnym rynku.

Usługa montażu

Bardzo dobrym argumentem przemawiającym za wybraniem się do konkretnego salonu drzwi jest to, że oferuje on swoim klientom usługę profesjonalnego montażu zakupionej stolarki. Zawsze warto skorzystać z takiej opcji, ponieważ jest ona nie tylko wygodna, ale też opłacalna.

Pamiętajmy, że kupując drzwi z montażem z miejsca oszczędzamy na podatku VAT – same drzwi są obłożone stawką 23%, natomiast drzwi + montaż to już usługa, gdzie naliczany jest 8-procentowy podatek.

Salon drzwi w Katowicach – sprawdź naszą rekomendację

Jeśli nie narzekasz na nadmiar wolnego czasu i chcesz, aby wizyta w wybranym salonie drzwi w Katowicach na pewno zakończyła się znalezieniem odpowiedniej stolarki do Twojego domu czy mieszkania, to skorzystaj z naszej rekomendacji i wybierz się do salonu DRZWI INSIDE. Jest to jeden z najlepiej ocenianych salonów drzwi i podłóg w regionie, który spełnia wszystkie omówione wcześniej kryteria.

Salon mieści się w galerii HOME CONCEPT w Katowicach, tuż przy głównej trasie w kierunku Sosnowca. Na miejscu znajdziesz bardzo duży wybór drzwi wewnętrznych (https://www.drzwi-inside.pl/drzwi-wewnetrzne/) oraz drzwi zewnętrznych (https://www.drzwi-inside.pl/drzwi-zewnetrzne/) czołowych producentów, w tym modeli dostępnych na wymiar.

W ofercie salonu znajdziesz również duży wybór podłóg drewnianych, paneli laminowanych i winylowych, klamek czy zabudów ścian. Z pełną ofertą zapoznasz się na stronie internetowej drzwi-inside.pl.