Punk Adopcji Roślin w Łomiankach – zostaw lub odbierz rośliny i kwiaty zupełnie za darmo

image

​Odbieranie roślin zupełnie za darmo jest coraz popularniejsze – to idealne rozwiązanie dla osób, które albo chcą przygarniać rośliny, którym innym się są już potrzebne, albo po prostu nie chcą niepotrzebnie przepłacać. Dla takich właśnie osób powstały punkty adopcji roślin.

Czym są punkt adopcji roślin?

Punkty adopcji roślin to miejsca, w których możemy albo zostawić rośliny, które nie są nam już potrzebne, albo odbierać je, zupełnie za darmo. To idealna opcja, jeżeli posiadamy kwiaty, których nie chcemy lub nie możemy dalej posiadać, lub szukamy dla siebie kolejnych roślin, lecz nie w smak jest płacenie za nie, czasem naprawdę sporych kwot.

Kiedy warto brać kwiaty i rośliny za darmo?

Jeżeli koszty roślin są dla nas istotne, warto poszukiwać ich w punktach adopcji. Tam czekają na nas, zupełnie za darmo, często są to rośliny wyjątkowe, które ciężko będzie nam kupić w standardowych sklepach. Jednocześnie, wiele osób decyduje się na przygarnianie niechcianych przez innych roślin – to podobna sytuacja do adopcji zwierząt, kiedy zamiast zakupu, decydujemy się na zwierzęta porzucone przez inne osoby.

Kiedy oddajemy rośliny do punktu adopcji roślin?

Powodów jest bardzo wile. Rośliny czasem nie chcą rosnąć u nas, a czasem jest wręcz odwrotnie -rosną nawet za bardzo, przez co przestajemy mieć na nie miejsce. Zmiany miejsca zamieszkania również nie pomagają, zwłaszcza gdy zmieniamy je na mniejsze lub zadaniem jest przewiezienie roślin na drugi koniec kraju. Dodatkowo czasem pojawiają się alergie, o których nie wiedzieliśmy. W każdym z tych przypadków, zamiast wyrzucać rośliny, najlepiej oddać je do punktu adopcji roślin. Pod warszawą jeden z nich znajdziemy w Galerii w Łomiankach.