Rodzaje baterii łazienkowych

image

​Najprzyjemniejszy etap w czasie remontu mieszkania to przygotowywanie łazienki oraz wybór wyposażenia. Aranżację wnętrza doskonale podkreślają baterie łazienkowe, dlatego warto je lepiej poznać, żeby później wybrać odpowiedni model.

Jakie baterie łazienkowe wybrać?

Baterie odpowiadają za zasilanie zbiorników oraz urządzeń satelitarnych. Jest to specjalny system złożony z zaworów i urządzeń. Przy użyciu baterii łazienkowych można ustawiać strumień wody, a także regulować jej temperaturę. Większość ludzi wybiera baterie łazienkowe na podstawie wyglądu, ale równie ważna jest funkcjonalność oraz trwałość. Warto wybierać produkty jedynie od sprawdzonych producentów, którzy od wielu lat działają na rynku. Przykładem jest polecany przez nas renomowany producent http://www.bluewater.pl/ , gdzie klient ma do wyboru dwieście różnych baterii łazienkowych. Wszystkie produkty są objęte gwarancją, dlatego w przypadku awarii bateria będzie mogła być naprawiona lub wymieniona na nową. Jednym z najpopularniejszych typów baterii łazienkowych są baterie umywalkowe, które poza łazienką spotykane są również w kuchni. W przypadku łazienek wyposażonych w wannę najlepszym rozwiązaniem jest zakup baterii wannowej. Takie produkty posiadają z reguły specjalne miejsce dla węża prysznicowego, dzięki czemu można skorzystać z kąpieli w wannie. 

Rodzaje baterii

W przypadku kabin prysznicowych standardowym rozwiązaniem jest montaż baterii prysznicowych, które przymocowane są przeważnie w pionie do tej strony ściany, która nie jest wyposażona w kranik. Przy wyborze baterii łazienkowych należy koniecznie zwrócić uwagę na średnicę przełącza, która jest zamontowana w mieszkaniu. Z reguły wynosi ona 3/4 cala, jednak lepiej to sprawdzić na samym początku. Bardzo ważnym elementem jest głowica, która potrafi jednocześnie regulować temperaturę oraz strumień wody. W bateriach prysznicowych zazwyczaj pokrętło jest bezpośrednio połączone z panelem sterującym. Najlepszym materiałem do produkcji baterii łazienkowych jest mosiądz. Posiada on wysoką odporność na temperaturę oraz dużą wytrzymałość. Przed zakupem warto zdobyć informacje na temat jakości stopu z jakiego została wykonana bateria. Wykończenie baterii można przeprowadzić według własnych preferencji. W sprzedaży są dostępne różne kształty oraz kolory baterii.