Urządzamy przedpokój

image

Umiejętna aranżacja przedpokoju może okazać się dość skomplikowaną sprawą. Warto zatem wiedzieć, na co zwracać szczególną uwagę podczas urządzania przedpokoju. Meble w przedpokoju powinny ładnie się prezentować, ale to nie jedyna ich funkcja. Należy zatem zwrócić uwagę na to, aby były one przede wszystkim funkcjonalne i wygodne. Jakie meble powinny znaleźć się w odpowiednio urządzonym przedpokoju? Na co powinniśmy zwracać szczególną uwagę podczas takiej aranżacji?

Przepdpokój - wizytówka domu

Przedpokój jest pierwszym pomieszczeniem, do którego wchodzimy z zewnątrz. Bardzo często mówi się zatem, że pomieszczenie to stanowi wizytówkę całego domu lub mieszkania. Należy więc zadbać o to, aby aranżacja przedpokoju była spójna z innymi pomieszczeniami, zwłaszcza z tymi, do których wchodzi się bezpośrednio z przedpokoju.

Jeżeli całe nasze mieszkanie jest urządzone w stylu klasycznym i dominuje w nim drewno, w przedpokoju powinny znaleźć się meble w podobnej stylistyce. W przypadku nowoczesnego mieszkania należy postawić na nieco inne rozwiązania, ponieważ meble tradycyjne i klasyczne się tutaj nie sprawdza. Najważniejszym czynnikiem, o którym trzeba pamiętać podczas umiejętnej aranżacji przedpokoju, jest oczywiście jego funkcjonalność. Jest to jak najbardziej możliwe, gdyż oferowane nam obecnie rozwiązania pozwalają na stworzenie aranżacji estetycznych i praktycznych zarazem. W wielu kolekcjach mebli znajdziemy specjalne modele przeznaczone wyłącznie do przedpokoju. Jednym z podstawowych elementów wyposażeniowych przedpokoju okazuje się szafka na buty, najlepiej taka, która jest dodatkowo wyposażona w pojemne koszyki lub półki. Podczas wyboru odpowiedniej szafki na buty należy zwrócić szczególną uwagę na jej pojemność.

Co powinno znaleźć się w przedpokoju?

W przedpokoju powinny znaleźć się także półki na różnego rodzaju drobiazgi, takie jak: klucze, czy piloty do garażu. Pozwoli to na zachowanie porządku i łatwe odnajdowanie drobiazgów, które mają tendencję do gubienia się.

Jeżeli nasz przedpokój posiada dużą powierzchnię, powinna znaleźć się w nim pojemna szafa ubraniowa. W ofercie wielu firm znajdziemy gotowe już szafy o konkretnych wymiarach, które są odpowiednio dostosowane do praktycznego przechowywania ubrań. W takich szafach specjalnie rozmieszczono drążki, które pozwalają na zawieszenie nawet długich płaszczy. W takich szafach znajdują się również bardzo praktyczne szuflady lub kosze, w których można dodatkowo przechowywać chusty, rękawiczki, czy szaliki.

Jeżeli zależy nam na szafie idealnie przystosowanej do naszych indywidualnych potrzeb oraz do wymiarów przedpokoju, warto postawić na zabudowę pod wymiar. Dzięki temu możemy samodzielnie zaprojektować szafę, jednakowo pod względem jej wielkości, wyposażenia, czy nawet koloru. Wybór w tym przypadku jest olbrzymi – możemy zdecydować się na naturalny fornir, drewnopodobne okleiny czy rattan. W przedpokojach doskonale sprawdzają się drzwi przesuwane – zwłaszcza w przypadku wąskich pomieszczeń. W takich przypadkach nawet otwarta szafa nikomu nie przeszkadza, nie zajmuje dużo miejsca i nie tworzy chaosu. Producenci oferują ponadto drzwi składane.

Co w przypadku małego przedpokoju?

W przypadku małego przedpokoju najlepszym rozwiązaniem okaże się specjalny moduł, składający się z szafki, wieszaka, drążka, półki oraz lustra. Mebel ten pomoże w zachowaniu porządku, co w przypadku małej przestrzeni okazje się niezwykle ważne. Warto zaopatrzyć się również w kilka szuflad, które pomogą w wygodnym przechowywaniu pewnych drobiazgów. Niezwykle efektownym i praktycznym zarazem rozwiązaniem okażą się szafki obracane. Są one przymocowane do ściany jednym bokiem, co umożliwia ich obracanie. Po jednej stronie znajdują się półki, wieszaki i szufladki, a po drugiej stronie frontowej znajduje się lustro. Takie rozwiązania nadają się doskonale do małych mieszkań.