Wybieramy szafkę na buty

image

Umiejętna aranżacja przedpokoju wcale nie należy do zadań łatwych. Przedpokój jest bowiem pomieszczeniem, który stanowi wizytówkę każdego mieszkania. Przy odpowiedniej aranżacji przedpokoju warto zatem pamiętać o tym, aby był on praktyczny, funkcjonalny i przede wszystkim stylowy. Dobrze zorganizowany przedpokój to pomieszczenie, w którym znajdą się najbardziej potrzebne elementy wyposażeniowe. Mowa tu między innymi o wieszaku, czy szafce na buty. Niewątpliwym pozostaje fakt, że szafka na buty odgrywa tu ogromną rolę.

Niezbędny element przedpokoju

Przedpokój to miejsce, w którym zdejmujemy nasze okrycie wierzchnie oraz zostawiamy obuwie. W takim pomieszczeniu powinien zatem znajdować się wieszak oraz odpowiednio dobrana szafka na buty. Takie wyposażenie jest konieczne w przedpokoju dla zachowania porządku, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Przedpokój pełni rolę nie tylko funkcjonalną i praktyczną. Jest to pomieszczenie, do którego wchodzimy zaraz po otworzeniu drzwi mieszkania, w związku z czym warto zadbać o to, aby pełnił on także rolę dekoracyjną, zwłaszcza skoro jest wizytówką całego naszego mieszkania.

Ład i porządek w przedpokoju

W przedpokoju powinien panować ład i porządek. W tym celu konieczne jest wybranie odpowiedniej szafki na buty. Jeżeli nasz przedpokój jest pomieszczeniem o dużej powierzchni, można zdecydować się na zamówienie specjalnej szafy na wymiar. Pozwoli to na sprawne i komfortowe przechowywanie kurtek, płaszczy, butów oraz wielu innych drobiazgów w jednym miejscu. Nie każdy jednak posiada przedpokój o dużej powierzchni. Warto podkreślić, że w większości mieszkań przedpokoje są bardzo małe, a co za tym idzie – niezwykle trudne do umiejętnego zagospodarowania. W takich przypadkach doskonałym rozwiązaniem okazuje się podręczna szafka na buty, w której znajdzie się miejsce dla sezonowego obuwia. W małym przedpokoju powinno znaleźć się także lustro, które pozwoli na optyczne powiększenie pomieszczenia. Na rynku znajdziemy różnego rodzaju modele szafek na buty. W przypadku wąskich pomieszczeń szczególnie polecane są szafki posiadające szerokość maksymalnie 20 centymetrów.

Odpowiednia organizacja w przedpokoju to konieczność. Szafka na buty i lustro to podstawowe elementy wyposażeniowe, ale nie jedyne. W przedpokoju powinna zatem znaleźć się również wycieraczka, która pozwoli na oczyszczanie butów z piasku i błota. Jest ona niezbędna zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Równie istotnym elementem wyposażeniowym przedpokoju okazuje się odpowiednio dobrany wieszak. Do wyboru mamy różnego rodzaju modele wieszaków. Powinien być on dopasowany do aranżacji całego wnętrza, podobnie zresztą jak ma to miejsce w przypadku szafki na buty.