Punkt adopcji roślin – gdzie go znaleźć w Warszawie i okolicach?

image

​Punktu adopcji roślin to miejsca, w których można zupełnie za darmo oddać oraz zabrać rośliny. Jeden z nich znajduje się w podwarszawskim centrum handlowym – w kameralnej Galerii Łomianki.

Jak działa punkt adopcji roślin w Galerii Łomianki?

Punkt adopcji roślin, podobnie jak punkt wymiany książek, działa w ramach Współdzielni, czyli przestrzeni, która została wydzielona przez centrum handlowe dla lokalnych mieszkańców – odbywają się tam warsztaty, spotkania, ale przestrzeń ta jest również wykorzystywana przez okoliczne stowarzyszania i fundacje.

Do punktu adopcji roślin można przynosić różnorodne kwiaty i rośliny, których nie może lub nie chce się już dłużej posiadać. Następnie, osoby, która odwiedzają Współdzielnię będą mogły zupełnie za darmo zabrać kwiaty i rośliny, które się tam znajdują. Wszystko odbywa się za darmo.

Czemu warto korzystać z punktów adopcji roślin?

Powodów jest wiele – przede wszystkim to szansa na znalezienie naprawdę nieprzeciętnych kwiatów i rośli, które czekają na nowy dom. Wiele osób zmuszonych jest oddawać swoje rośliny czy kwiaty – wynika to z alergii, ich zbytniego rozrostu, lub wręcz przeciwnie, z marnienia roślin w danym domu lub mieszkaniu. Zatrzymywaniu roślin nie sprzyjają przeprowadzki, w niektórych przypadkach rośliny zajmują za dużo miejsca, lub po prostu ich właściciele w taki sposób zyskują miejsce na nowe rośliny. Często również niektóre rośliny okazują się problematyczne, gdy w domu pojawia się albo zwierzę, albo dziecko.

Finalnie, w punkcie adopcji roślin czeka do odebrania niemal zawsze przynajmniej kilka roślin. Przynoszenie ich tutaj jest znakomitym pomysłem, ponieważ wtedy ma się gwarancję, że ktoś weźmie je do siebie. Osoby, które odbierają rośliny z punktu adopcji roślin, często szukają nietypowych okazów, ale również często nie mogą lub nie chcą wydawać na rośliny pieniędzy – dla takich osób punkt adopcji roślin jest miejscem, które powinny odwiedzać niezwykle regularnie.