Punkt Adopcji Roślin – zobacz, czemu warto odwiedzić ten w Galerii Łomianki?

image

Wymiana roślinami to opcja coraz popularniejsza na licznych portalach społecznościowych, lecz nie zawsze osoby zainteresowane czy to oddaniem roślin, czy ich przygarnięciem, mają czas na ich śledzenie, umawianie się i dobieranie roślin w różnych częściach Warszawy. Dlatego, idealnym wyborem jest odwiedzenie Punktu Adopcji Roślin w Galerii Łomianki.

To właśnie tutaj, w Punkcie Adopcji Roślin, funkcjonującym w ramach Współdzielni, możemy szybko i bez wysiłku czy oczekiwania pozostawić kwiaty i inne rośliny, lub odebrać te, które ktoś tutaj zostawił.

Jest to skrajnie atrakcyjna opcja dla tych osób, które nie mają czasu, a poszukują miejsca na oddanie rośliny – w końcu nigdy nie powinniśmy decydować się na ich wyrzucanie czy postawianie w okolicach śmietnika, z nadzieją, że ktoś je jednak zabierze. Najprawdopodobniej nic takiego nie będzie miało miejsca.

Czemu zostawiamy rośliny?

Powodów, dla których Punkt Adopcji jest potrzebny, jest naprawdę bardzo wiele. Osób, które zostawiają kwiaty, jest dużo, jednak wynika to z wielu powodów, często od osób tych niezależnych. Często jest to sytuacja związana z przeprowadzką, do innego mieszkania, czy też nawet miasta, w wielu przypadkach powodem oddawania roślin są alergie, z których ktoś wcześniej nie zdawał sobie sprawy.

Wiele osób ma mniej czasu na zajmowanie się roślinami lub one zaczynają zajmować już zbyt dużą przestrzeń w ich domach, lub mieszkankach. Często zbytnio się rozrastają, ale czasem marnieją w oczach, a my nie potrafimy sobie z tym poradzić.

Wiele osób decyduje się również na wymianę kwiatów na inne, gdyż te już im się nie podobają, czasem rośliny są oddawane ze względu na dzieci czy zwierzęta, gdzie te ostatnie mogą je po prostu niszczyć.

Dla każdej z osób, która albo chce oddać rośliny i kwiaty w Warszawie, Łomiankach i okolicach, albo szuka miejsca, gdzie może odebrać różne kwiaty i rośliny za darmo, został stworzony Punkt Adopcji Roślin w Galerii Łomianki.